Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник
 
Spodeli
05 January 2017, 18:24


Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник Mercedes-Benz GLA  Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник
Освежувањето ќе биде козметичко, предните и задните светла ќе имаат нешто поинаква графика...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes својот најмал кросовер го претстави во 2013 година, на автомобилскиот саем во Франфурт.
 
 
Нешто повеќе од три години подоцна, дојде на ред за затегнување на брчките, а потврдено е дека редизајнираниот GLA ќе дебитира во понеделник.
 
Редизајнот ќе биде козметички, се со цел кросоверот да држи чекор со конкуренцијата. Малите промени ќе се случат на браниците, а нешто поинаква ќе биде и графиката на предните и задните светла. Ниту во внатрешноста нема да се случи револуција.
 
На купувачите ќе им бидат понудени нови комбинации на бои и материјали. Исто така, ќе биде унапреден и инфотаинмент системот. Најсилната верзија GLA 45, ја придвижува 2.0 литарски турбобензински мотор со 375 коњски сили и 475 Nm вртежен момент.
 
Од 0 до 100 километри овој автомобил забрзува за 4,3 секунди, додека максималната брзина ќе биде ограничена на 250 километри на час.

Mercedes-Benz GLA
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил