Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
 
Spodeli
05 January 2017, 18:13


Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија   Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Две лица во секој момент мораат да ги надгледуваат системите за работа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако BMW пред неколку недели доби дозвола за тестирање на самоуправувачки автомобили по јавните патишта во Германија, тукушто истата дозвола ја доби и Mercedes-Benz.
 
 
Поточно, Mercedes-Benz ја обнови дозволата од 2011, а новата дозвола овозможува тестирање на возила опремени со новиот Даимлеров систем за самоуправувачки возила кои го носат името DAVOS.
 
Во текот на тестирањето, во секој момент во возилото мораат да бидат два возачи кои ќе бидат спремни да реагираат доколку техниката откаже.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил