Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Во Женева ни пристигнува Pagani Huayra кабриолет
 
Spodeli
05 January 2017, 18:11


Во Женева ни пристигнува Pagani Huayra кабриолет   Во Женева ни пристигнува Pagani Huayra кабриолет
Roadster моделот официјалната премиера ќе ја има на 7ми март...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Pagani објави две тизер фотографии од новата верзија на Huayra.
 
 
Станува збор за Huayra Roadster, автомобил кој својата премиера ќе ја има во март на автомобилскиот саем во Женева. Pagani во 2012 година, Zonda ја замени со Huayra, а од тогаш нестрпливо се чека кабриолетската верзија на супер-спортистот.
 
Тоа чекање наскоро ќе заврши, бидејќи до автомобилскиот саем во Женева, останаа само уште два месеци. Тизер фтоографиите не откриваат премногу, но се гледа дека подвижниот кров ќе биде составен од ткаенина и цврст дел, но сепак не се објавени никакви информации за спецификациите на Huayra Roadster.
 
До саемот во Женева сигурно ќе се објави некој детал, а официјалната премиера е закажана за 7ми март.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил