Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Volvo е првата компанија која во своите автомобили вгради Skype
 
Spodeli
05 January 2017, 09:12


Volvo е првата компанија која во своите автомобили вгради Skype   Volvo  е првата компанија која во своите автомобили вгради Skype
Популарната апликација ќе дебитира во моделите XC90, S90 и V90...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Апликациите кои се користат на паметните телефони, полека се селат и во автомобилите.
 
 
Volvo е првиот автомобилски произведувач, кој во своите возила вгрди Skype. Веројатно може да се дискутира дали Skype воопшто ќе биде добар дел од понудата во нашиот автомобил, имајќи во предвид дека ќе ни го одвлекува вниманието од патот, но од Volvo се уверени дека оваа апликација во автомобилот, е одличен новитет.
 
На сите понекогаш ни се случило да се обидеме да го споиме конференцискиот повик во текот на возењето и да не можеме да го направиме тоа, или телефонот да ни падне од рака.
 
Со Skype, се ќе биде полесно, доволен е само еден допир да влезете во апликацијата. А тоа значи дека не мора да го тргате вашиот поглед од патот – велат од Volvo. Skype најпрво ќе биде инсталиран во моделите XC90, S90 седан моделот и V90 караван моделот.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил