Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил
 
Spodeli
05 January 2017, 09:11


Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил Audi Q3  Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил
Audi Q3 ќе користи технологија превземена од е-Golf...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Audi работи со полна пареа на новата генерација од моделот Q3, кој би требало да се појави на пазарот во 2018 година.
 
 
Според се уште непотврдени информации, во поодмината фаза на развој се и електричните, како и хибридните верзии на овој модел.
 
Целосно електричната верзија ќе се потпира на технологија која ја поседува e-Golf, а која овозможува автономија од 200 километри.
 
Меѓутоа, се очекува дека Audi ќе работи на подобрувањето на автономијата, се со цел да не налета на конкуренција која во неговата класа има двојно поголема автономија.
 
Новиот Q3 ќе биде мигриран на MQB Volkswagen платформа, а ќе биде достапен со 3 и 4 цилиндарски мотори. Најсилната верзија на моделот ќе биде RS Q3, која ќе има дури 394 коњски сили.
 

Audi Q3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил