Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Volkswagen вработува илјада информатичари
 
Spodeli
05 January 2017, 09:10


Volkswagen вработува илјада информатичари   Volkswagen вработува илјада информатичари
Виртуелна реалноста, нализа на големи купишта податоци...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Германскиот автомобилски гигант паралелно со вестите за скандалот Дизелгејт, истовремено објави и дека во следните неколку години ќе вработи повеќе од 1000 информатички експерти, кои ќе работат на развојот на безбедноста.
 
 
Освен што ќе вработува млади инжинери, штотуку пристигнати од факултет, Volkswagen ќе покрене и офанзивна игра при што на големите играчи од ИТ индустријата ќе се обиде да им ги превземе клучните лица.
 
Главното подрачје каде што компанијата сака да навлезе е комуникацијата помеѓу автомобилите и нивната поврзаност, услугите на мобилноста, како и виртуелната реалност.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил