Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Повлекување на Porsche 918 Spyder
 
Spodeli
05 January 2017, 09:09


Повлекување на Porsche 918 Spyder Porsche 918 Spyder Hybrid  Повлекување на Porsche 918 Spyder
После проблемите со заштитните појаси, сега се пронајдени и недостатоци во суспензијата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кон крајот на годината Porsche објави дека сопствениците на моделот 918 Spyder по втор пат во само неколку месеци мораат на сервис.
 
 
Откако во текот на летото е повлечена серијата на тие возила проади проблеми со безбедносните појаси, новото повлекување се должи на проблеми со суспензијата.
 
Пралелно со зголеменото напрегање, може да дојде до пукање на некои елементи од составот на суспензијата, иако досега во пракса се нема случено такво нешто, Porsche оддава висок фокус на безбедноста на клиентите и нивните автомобили.
 

Porsche 918 Spyder Hybrid
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил