Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Мерцедесот на Путин се продава за 1,3 милиони долари
 
Spodeli
02 January 2017, 18:36


Мерцедесот на Путин се продава за 1,3 милиони долари   Мерцедесот на Путин се продава за 1,3 милиони долари
Оклопната лимузина тешка 4,500 килограми ја придвижува 6.0 литарски V12 мотор со моќност од 394 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-Benz S600 Pullman Guard од 1995 година се наоѓа во продажба.
 
 
Кога бил произведен чинел 500.000 долари, но неговиот денешен сопственик бара 1,3 милиони долари.
 
Постои и причина за таа цифра, во овој автомобил се возел Владимир Путин, кој во 1999 година, станал руски премиер, а година дена подоцна и претседател после оставката на Јелцин.
 
Mercedes-Benz S600 Pullman поминал само 25.000 километри, а кој и да стане нов сопственик ќе има што да нагази. Под поклопецот на моторот се крие 6.0 литарски V12 мотор со 394 коњски сили.
 
Имајќи во предвид дека лимузината е блиндирана, нејзината маса изнесува 4500 килограми, што е вистински терет за перформансите на автомобилот, но барем е безбедна!
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил