Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
 
Spodeli
02 January 2017, 18:34


Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили   Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
Властите го дигнаа данокот бидејќи слабата потрошувачка на горива ја празни државната благајна...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во голем дел од светските држави, властите воглавно го субенционираат купувањето на хибридни и електрични автомобили, а развојот на зелените возила и носи на нашата планера многу бенефиции. Американската држава Мичиген го прави токму спротивното.
 
 
Таа на сопствениците на хибридни и електрични автомобили им го зголеми данокот на регистрација на автомобилите. Зошто? Пари, и само пари.
 
Возачите на еколошките возила трошат помалку гориво, па се помалку пари се слеваат во благајната на државата Мичиген. Возачите на хибридните автомобили во 2017 година ќе мора да платат 47,50 долари повеќе, а сопстениците на електрични автомобили дури 135 долари повеќе.
 
Па вие сега спасувајте на Земјата. Жалосно е тоа што Мичиген не е единствената американска држава, која ги казнува возачите на хибридни и електрични возила.
 
Во Вајоминг, Колорадо, Небраска, Мисури и Џорџија сопствениците на еколошки автомобили мораат дополнително да платат данок за користење на патиштата.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил