Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW
 
Spodeli
27 December 2016, 18:54


Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW Toyota Corolla Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW
B37 3-цилиндарски 1,5 литарски мотор, како и B47 4-цилиндарски 2,0 литарски мотор...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако низ историјата со моторите на BMW беа опремени моделите Avensis и Verso, се погласни се гласините дека новата генерација на моделот Corolla исто така ќе пристигне на пазарот со мотор на германскиот премиум производител.
 
 
Се уште не се познати деталите за кои точно мотори се работи, но се претпоставува дека тоа ќе бидат моторите B37 3-цилиндарски 1,5 литарски, како и B47 4-цилиндарски 2.0 литарски мотор.
 
Новата Corolla ќе биде изградена на платформата Toyota New Global Architecture (TNGA), која за прв пат беше користена за четвртата генерација на моделот Prius.

Toyota Corolla
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил