Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
 
Spodeli
27 December 2016, 18:15


F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes   F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
Можеби ги изневерив Ferrari, но како да одбијам ваква понуда, изјави Роси...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во Mercedes си ја знаат работата. Без оглед на тоа што во последните три сезони германската екипа има три поединечни и три конструкторски наслови, шансата за добра реклам никогаш нема да ја пропуштат.
 
 
Всушност, така можеби ќе привлечат и уште повеќе спонзори. Шефот Тото Волф на тестирањето ја повика легендата на MotoGP, Валентино Роси и рели шампионот Себастијан Огиер.
 
Mercedes во Силверстон зад воланот го стави шампионот на MotoGP Јорге Лоренцо, па нема причина зошто Германците тоа да не го повторат со Роси и Огиер. Роси веќе има искуство со Formula 1. Тој ги има тестирано болидите на Ferrari во 2006 и 2008 година.
 
Секој пат, возеше повеќе од 100 круга. Тестирањето за Mercedes можеби ќе значи неверство за Ferrari, но како да одбијам ваква шанса? – изјави Роси.
 
Огиер, четирикратниот WRC првак, никогаш не седнал позади управувачот на F1 болид.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил