Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
 
Spodeli
27 December 2016, 18:08


Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт   Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
Францускиот автомобилски производител ќе вложува во дигитално огласување...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Автосаемите за некоја година би можеле да исчезнат. Се повеќе автомобилски производители се префрлаат на дигитално огласување и не сакаат да трошат големи пари на класични изложби. Во Париз не дојдоа Ford, Volvo, Rolls-Royce и Aston Martin.
 
 
Peugeot сега најави дека нема да присуствува на франфуртскиот автомобилски саем во 2018 година. Во последните три години уделот во вложување во дигитално огласување се зголемуваше од 15 на 30%, а до почетокот на 2020 година, ќе изнесува цели 50%.
 
Од Peugeot сакаат да ги намалат трошоците за автомобилските саеми и да се фокусираат на алтернативни начини за промовирање на своите автомобили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил