Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Toyota доби тужба поради глодари
 
Spodeli
27 December 2016, 03:13


Toyota доби тужба поради глодари   Toyota доби тужба поради глодари
Малите штетници ја изгризале секоја жица под поклопецот на моторот, штетата е 5.500 долари...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Глодачите во куќата никогаш не се добра вест, а истата работа важи и за автомобилот.
 
 
Силната вилица и острите заби можат да прегризаат и да оштетат речиси се. Тоа го дозна и возачка од Флорида, чиј автомобил беше мета на штетниците.
 
Госпоѓата Јаника Толер ја тужеше Toyota поради овој немил настан, на што јапонскиот производител одговори дека штетата настаната од животинско делување не влегува во оштетата. Кога заминала на сервис, госпоѓата Толер дознала дека глодачите изгризале жици во вредност од 5.500 долари.
 
Толер во тужбата навела дека за се е виновна изолацијата на жиците која е на база на соја. Toyota до пред неколку години користеше изолација на база на нафта, но Јапонците се префрлила на органска алтернатива, која на оваа сопственичка на јапонски автомобил и донесе вистинска штета.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил