Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста
 
Spodeli
27 December 2016, 03:11


Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста   Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста
Дронови, вештачка интелигенција, како и нови концепти...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Не е никаква тајна дека CES, како најголем саем за потрошувачка електроника се претвори во вистински саем за автомобили.
 
 
Mercedes и за идното издание го потврди своето присуство каде што ќе ја промовира идејата за мобилноста во иднина. На саемот ќе биде прикажана идејата VisionVan, потоа новите системи за контектирање, новиот инфотаинмент систем, дроновите за достава и слично.
 
Исто така, најавен е и дел кој ќе демонстрира можност за поврзувања на автомобилот и паметните домови, како и дел поврзан со вештачката интелигенција.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил