Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит
 
Spodeli
27 December 2016, 03:08


Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит   Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит
Цената, димензиите и луксузот ќе ги надминат BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

До саемот во Детроит останаа само уште три недели, а Audi ја објави првата тизер фотографија од СУВ концептот Q8.
 
 
Заедно со моделот А8 ќе бидат вистински миленичиња во понудата на Audi. Од компанијата најавуваат дека Q8 ќе биде совршен спој помеѓу традиционален СУВ и Sport Coupe. Димензиите, цената и луксузот ќе ги надминат  оние на BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe, а големиот СУВ од Инголштад може да го нападне и Bentley Bentayga, како и Porsche Cayenne.
 
Производниот модел на пазарот ќе биде достапен во првата половина на 2018 година, а освен стандардниот модел со V6 и V8 мотори, на купувачите ќе им биде понудената и SQ7 верзија со 4.0 V8 дизел мотор со моќност од 435 коњски сили и 900 Nm вртежен момент. Не е невозможен и фактот дека RSQ8 може да се појави со V8 би-турбо бензински мотор со 600 коњски сили. 
 
Голема е веројатноста и дека Audi ќе понуди и електрична верзија на Audi Q8 моделот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил