Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes планира седанска изведба на A-класата
 
Spodeli
27 December 2016, 03:01


Mercedes планира седанска изведба на A-класата Mercedes-Benz A-Class 2012  Mercedes планира седанска изведба на A-класата
А45 4Matic, седан со 400 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-Benz најави нов седан кој ќе го прошири и онака широкото портфолио на моделот, со тоа што овој пат моделот ќе биде базиран на А-класата.
 
 
Овој модел главната конкуренција ја гледа во А3 седанот како и лимузинската изведба на BMW серијата 1. Овој автомобил ќе ја користи истата платформа MFA, како и следната генерација на A-класа. Ќе биде и поскап и поголем од постоечкиот модел CLA, со тоа што мора да биде помал од C-класата.
 
Се очекува дека овој автомобил ќе биде достапен со погон на сите четири тркала како опција што ќе биде понудена со цела гама 3 и 4 цилиндарски мотори, од кои најсилната верзија ќе има дури 400 коњски сили во изведба на A45 4Matic Sedan.
 
Ќе бидат достапни и хибридни верзии, а на пазарот се очекува во 2018 година.
 

Mercedes-Benz A-Class 2012
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил