Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
 
Spodeli
27 December 2016, 02:58


BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година   BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
Тест возилата ќе бидат пуштени на улиците во Минхен следната година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW и свечено го отвори новиот кампус на кој 2.000 луѓе ќе работат на развој на самоуправувачка технологија, како додаток на постоечките 600 кои развиваат софтвер за самоуправувачките автомобили.
 
 
Проектот го носи името iNext, а вклучува развој на електричен самоуправувачки автомобил кој на улиците би требало да се појави во 2021 година. BMW предвидува дека 20% од нивната гама ќе бидат опремени со електричен погон до 2020 година.
 
Исто така, првите тестови на самоуправувачки автомобили на улиците во Минхен можат да се очекуваат следната година.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил