Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Volvo S60 Polestar vs Volvo Iron Knight (видео)
 
Spodeli
22 December 2016, 03:55


Volvo S60 Polestar vs Volvo Iron Knight (видео)   Volvo S60 Polestar vs Volvo Iron Knight (видео)
На тркачката патега навистина ретко може да се види ваква необична пресметка – камион Volvo Iron Knight од 2400 коњски сили против Volvo S60 Polestar од 400 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со фантастичниот Volvo Knight камион, рекордерот на четвртина милја, веќе имавме прилика да се запознаеме, а неговите 2400 коњски сили не предизвикуваат само восхит на љубителите на брзите тркала, туку и стравопочит.
 
 
 
Но, како овој монструм се снаоѓа во пресметка против својот роднина (барем по име, имајќи во предвид дека припаѓаат на различни групации) – Volvo S60 Polestar TC1?
 
Автомобилот е дури шест пати послаб и ослободува само 400 коњски сили, но затоа е неспоредливо полесен и поагилен, иако забрзување до 100 километри на час, кај овие возила е речиси идентично. Погледнете што се случува на оваа необична трка, во ексклузивното видео во продолжение:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил