Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > F1: Маса се врати од пензија
 
Spodeli
22 December 2016, 03:46


F1: Маса се врати од пензија   F1: Маса се врати од пензија
Бразилецот останува во Вилијамс, а Ботас ќе го замени Расоберг во Мерцедес...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Фелипе Маса (35) не издржа долго во пензија. Од последната трка во Абу Даби не поминаа ниту месец дена, а бразилскиот возач веќе договори нов договор.
 
 
Ќе остане во Вилијамс уште една сезона. Челниците го замолиле бразилскиот возач да им помогне да ја пребродат 2017 година, која ќе биде година на сериозни промени во правилата. Во Вилијамс сакаат и искусен возач, бидејќи нешто порано го ангажираа 18-годишниот Ланче Строла.
 
Враќањето на Маса значи само едно, Ботас заминува од Вилијамс. Финскиот возач би требало во Мерцедес да го замени пензиониораниот Ник Розберг.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил