Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Симулаторот на Ford за пијанство
 
Spodeli
22 December 2016, 03:40


Симулаторот на Ford за пијанство   Симулаторот на Ford за пијанство
Вртоглавица, заматеност, отежнато дишење...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ford претстави напреден симулатор за пијанство, кој се состои од посебни стегачи, сензорите на зглобовите на рацете и нозете, капа, наочари и слушачки.
 
 
Идејата на овој систем е да им прикаже на возачите, поготово на младите и неискусни, какви последици има алкохолот на управувањето на автомобилот.
 
Низ системот може да се симулираат различни степени на пијанство, а секоја година низ едукација ќе се опфаќаат десетици илјади возачи ширум Европа.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил