Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
 
Spodeli
22 December 2016, 02:46


Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач   Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
Срамен потег на Uber возач во Сан Франциско...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Uber пред неколку дена го најави почетокот на тестирањето на самоуправувачките автомобили во реални услови, поточно, низ улиците на Сан Франциско.
 
 
Откако нивната дозвола беше одобрена, следниот ден веднаш беше повлечена, и тоа поради евидентирано преминување на црвено светло, а работата да биде уште полоша, на пешачкиот премин се наоѓал и пешак.
 
Uber се огласи, и истакна дека тој автомобил не бил во самоуправувачки режим на работа, туку бил управуван од страна на технички лице, кое веднаш било суспендирано. Uber исто така наведе дека и тој автомобил, не е дел од пилот тестирањето.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил