Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
 
Spodeli
22 December 2016, 02:36


Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи   Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Секоја минута повеќе помината на полначите на Tesla, европските корисници ќе ги чини 35 центи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Европските возачи повеќе нема да бидат во можност да дојдат на полнач на Tesla и таму да го остават автомобилот се до завршетокот на работниот ден.
 
 
Tesla Motors одлучи да го наплатува престојувањето на полначите се со цел другите корисници брзо да дојдат на ред. За секоја минута повеќе, помината на полначите откако автомобилот ќе ги наполни своите батерии, корисниците на оваа марка во Европа ќе треба да платат 0,35 евра.
 
Доколку сопственикот се појави пет минути после завршувањето на полнењето, нема да мора да плати ништо. Од Tesla велат дека автомобилите и на класичните бензински станици не се задршуваат откако ќе наточат гориво, па зошто тоа да биде случај и со полначите на Tesla?
 
Tesla Motors ширум светот има 715 станици за полнење на батериите, а 86% од нив во западна Европа се меѓусебно оддалечени најмногу 241 километар.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил