Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > VW Up GTI пристигнува во 2018 година
 
Spodeli
22 December 2016, 02:28


VW Up GTI пристигнува во 2018 година Volkswagen Up!   VW Up GTI пристигнува во 2018 година
Спортскиот мини автомобил од Волфзбург ќе има моќност од 115 коњски сили ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen Golf GTI е еден од најпродаваните компактни спортисти, па во Волфзбург истата формула сакаат да ја применат и на малиот градски автомобил Up.
 
 
Челниците на VW се уверени дека постои пазар за мини автомобилот на пазарот. Up GTI пристигнува во продажните салони во 2018 година, а баш како што е и случајот со Golf GTI, каросеријата ќе биде доработена за спортски изглед на автомобилот, но и поради подобри перформансите.
 
Исто така, и внатрешноста ќе оцртува спортски гени, па треба да се очекуваат и спортски седишта, волан и педали. За погонот ќе биде задолжен 3-цилиндарски 1.0 TSI мотор, кој ќе развива 115 коњски сили. Добро, не звучи баш ветувачки, но масата на Up е само 880 килограми, што значи дека на овој автомобил за забрзување од 0 до 100 километри, ќе му бидат потребни само 8,8 секунди со рачен менувач.
 
Околу автоматскиот менувач се уште нема официјални информации потврдени од страна на компанијата. Повеќе информации поврзани со самиот модел очекуваме после неговото премиерно претставување.
 

Volkswagen Up!
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил