Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит
 
Spodeli
20 December 2016, 21:52


VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит Volkswagen Tiguan - old  VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит
Ќе има 11 сантиметри подолго меѓуоскино растојание и место за седум патници...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen објави ‘teaser’ фотографија од Tiguan Allspace, кој премиерата ќе ја има на скорешниот автомобилски саем во Детроит.
 
 
Allspace има 11 сантиметри подолго меѓуоскино растојание во однос на стандардниот Tiguan и место за седум патници. Во Америка и Кина овој модел ќе се вика смао Tiguan, додека во Европа автомобилот ќе го има и додатокот Allspace се со цел да се разликува од стандардниот Tiguan со пет седишта.
 
Дополнителни информации за Allspace моделот нема, но што се однесува до моторот најверојатно во понудата ќе се најдат истите мотори како и кај стандардниот Tiguan.
 

Volkswagen Tiguan - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил