Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra
 
Spodeli
12 December 2016, 14:13


Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra Seat Leon Cupra R  Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra
Засилен агрегат со моќност од 300 коњски сили, интегрален 4Drive погон, но и воведување на караван верзија, се главните новости со кои топ моделот на Seat влегува во 2017 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Името Cupra во семејството на Seat, по традиција представува синоним за врвни модели, а како најнов претставник на оваа спортска лоза од Марторело е моделот Leon Cupra, кој официјално ќе биде претставен во 2017 година.
 
 
Нема сомнеж дека новиот модел привлекува внимание, и тоа на повеќе основи. Најпрво поради фактот што ова е првиот Cupra модел со караванска верзија. Освен тоа, шпанскиот производител со помош на Volkswagen, одлучи да го врати интегралниот погон (4Drive), и тоа баш кај семејните верзии на Leon Cupra ST со DSG менувач.
 
За силата да биде што поефикансо преточена во адекватно возење, Leon Cupra доаѓа со адаптивна контрола на шасијата (DCC), прогресивен управувачки систем и електронски контролирана болакда на диференцијалот. DCC системот овозможува избор помеѓу пет понудени режими на возење – Comfort, Sport, Eco, Individual и Cupra.
 
Кога се зборува за иновативни технолошки решенија, најпрво треба да се спомене системите за подршка на возачот како што се Lane Assist, Adaptive Cruise Control, Pedestrian Protection, Adaptive Cruise Control. На списокот инвоации се и електронската рачна сопирачка, системот за влегување и придвижување на возилото без клуч, а тука е и инфотаинмент системот од најновата генерација.
 
 
Продажбата на новиот Seat Leon Cupra и првите испораки на европските купувачи ќе започнат во февруари идната година.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил