Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева
 
Spodeli
12 December 2016, 13:58


Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева Seat Ibiza  Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева
Шпанците работат и на кросовер кој ќе се темели на модлот Ibiza, а ќе се нарекува Aron...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Четвртата генерација на Seat Ibiza е веќе осум години на пазарот. Шпанскиот автомобил од B сегментот во меѓувреме два пати ги затегнуваше своите брчки, поточно во 2012 и 2015 година, меѓутоа дојде време и за петата генерација.
 
 
Новата Ibiza, својата премиера ќе ја има на женевскиот саем во март. Протитповите се веќе на улица со силна камуфлажа, што потврдува дека се работи за дизајнерска еволуција.
 
Внатрешноста би требало да биде подобрена за барем една класа, со подобри материјали и фина завршна обработка, а ќе се направи и поголем простор во кабината благодарение на MQB A Zero платформата, која ќе ја користат идните генерации на VW Polo и Skoda Fabia.
 
Seat исто така подготвува и кросовер кој ќе се темели на Ibiza. Шпанците го најавија пред неколку месеци, а името на моделот ќе биде Aron.
 

Seat Ibiza
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил