Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > И Porsche манипулирал со потрошувачката?
 
Spodeli
12 December 2016, 13:54


И Porsche манипулирал со потрошувачката?   И Porsche манипулирал со потрошувачката?
Извор од Porsche цел случај го пријави во Германското министерство за сообраќај...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Се прошири истрага во врска со случајот ‘dieselgate’. Германците се обидуваат да тврдат дали и Porsche манипулирал со емисијата на штетни гасови и потрошувачката на гориво.
 
 
Моментално се истражува дали Porsche во своите автомобили вградувал уреди кои му овозможиле на возилото да препознае кога се тестира потрошувачката на гориво и емисијата на јаглероден диоксит, со чија помош автомобилот може да манипулира со самите резултати на крајот од тестирањето.
 
Германското министерство за сообраќај дојава за мамење на тестови ја доби од неименуван извор близок на Porsche.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил