Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера
 
Spodeli
12 December 2016, 13:49


Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера   Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера
Светска пермиера на се уште непознат модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Наместо големиот саем на автомобили во својот матичен град, Fiat Chrysler за светска пемиера го избра најголемиот светски саем за потрошувачка електроника, кој на почетокот на секоја година се одржува во Лас Вегас.
 
Со оглед на фактот дека е променет профилот на саемот, може да се очекува дека пермиерата ќе биде за некој целосно нов модел или концепт кој ќе изобилува со напредна технологија, а не е исклучена и можноста за појавување на прототипот кој го развиваат во соработка со Google.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил