Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience
 
Spodeli
12 December 2016, 13:47


Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience Citroën C5  Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience
Следната генерација доаѓа во 2018 година, комплетно променета после десет години...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Актуелниот модел Citroen C5 на пазарот е речиси десет години, така што не не чуди најавата на компанијата дека интезивно работи на новиот модел кој на пазарот би требало да пристигне во 2018 година.
 
 
Од компанијата најавија дека новиот модел првенствено ќе биде инсприран од футуристичкиот концепт Cxperience, хибриден концепт кој ќе биде представен во иднина.
 
Од техничките детали на автомобилот се уште не се објавени никакви информации, освен дека ќе биде изграден на модифицирана верзија PSA EMP2 платформа, која ќе подржува и хибридни, но и целосно електрични погони.
 

Citroën C5
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил