Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
 
Spodeli
12 December 2016, 13:46


Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година   Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
До 2025 година, eco-friendly автомобилите ќе сочинуваат помалку од 20% од продажбата на BMW компанијата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кога за три и пол години ќе влезете во продажен салон на компанијата BMW, секој модел кој ќе го здогледате ќе биде достапен со некој облик на електрификација.
 
 
Паралелно на тоа, врвната автомобилска марка од Минхен уверува дека идните модели ќе бидат ултимативни возачи ремек-дела.
 
Паралелно на се поголемиот број електрични, хибридни и plug-in хибридни автомобили во понудата, во BMW сите се оверени дека пред 2025 година, eco-friendly автомобилите нема да сочинуваат ниту 20% од вкупната продажба. 
 
BMW продолжува да работи и на развој на автономна технологија за самоуправувачките возила.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил