Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици
 
Spodeli
12 December 2016, 13:44


Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици   Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици
Хиперавтомобилот со 1500 коњски сили досега го порачале 220 милионери...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поминаа девет месеци откако Bugatti го претстави моделот Chiron, хиперавтомобилот со 1500 коњски сили.
 
 
Вкупно ќе бидат произведено 500 автомобили, а досега пристигнаа порачки само за 220. Од компанијата изјавија дека 280 примероци бараат нов сопственик, и дека нема да биде лесно да се пронајдат тие луѓе имајќи во предвид дека еден Chiron чини 2,7 милиони долари.
 
Меѓутоа, во Bugatti не се загрижени. Последниот модел од 450-те примероци на Veyron го продале 10 години од официјалната премиера.
 
Новиот модел може да биде произведен и во повеќе од 500 примероци, доколку побарувачката навистина се зголеми. Француската компанија ќе организира тест возења за посебни купувачи се со цел да привлечат што е можно поголем број на луѓе.
 
Иначе, досега само на еден сопственик му е испорачан неговиот примерок, станува збор за Саудиец, голем вљубеник во Bugatti моделите. Останатите испораки започнуваат во почетокот на 2017 година, а секој месец пет Chiron автомобили ќе завршуваат во гаражите на своите сопственици.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил