Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Tesla ги повлекува полначите за електрични возила
 
Spodeli
12 December 2016, 13:39


Tesla ги повлекува полначите за електрични возила   Tesla ги повлекува полначите за електрични возила
Спорните модели направија огромен трошок на компанијата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla објави дека повлекува три верзии на адаптери за полнење на електрични возила паралелно со проблемот со прегревањето.
 
 
Имено, забележани се неколку случаеви во кои ри полнење адаптерот започнал да прегрева и тоа до таа мера да пластиката околу него започнува да се допи.
 
Вкупно се повлекуваат 7.000 примероци на полначите, а освен самите оштетени полначи, не е забележана штета поврзана со ова повлекување. Сите сопственици на спорните полначи, новите заменски модели ќе ги добијат по пошта.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил