Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Bentley Bentayga добива Speed верзија
 
Spodeli
12 December 2016, 13:14


Bentley Bentayga добива Speed верзија   Bentley Bentayga добива Speed верзија
Британскиот СУВ автомобил ќе добие купе верзија со продолжено меѓуоскино растојание...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Челниците на компанијата Bentley ќе го прошират семејството на СУВ Bentayga моделот.
 
 
Во план е купе изведба, верзија со продолжено меѓуоскино растојание, но и Bentayga со високи перформанси, која ќе се угледа на Continental GT Speed и GT3-R.
 
Не треба да се заборави и plug-in хибридната верзија која што се очекува во 2018 година. Benayga Speed во лимитирана верзија на пазарот би требало да стигне до крајот на 2018 или почетокот на 2019, но тој проект се уште чека зелено светло.
 
Доколку проектот добие зелено светло, Bentayga Speed ќе биде голема конкуренција на Range Rover SVR.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил