Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Уништени 120 BMW автомобили во несреќа
 
Spodeli
12 December 2016, 13:12


Уништени 120 BMW автомобили во несреќа  Уништени 120 BMW автомобили во несреќа
Возот кој ги превезувал излетал од шините...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Не се случува често, но цела една BMW серија ќе заврши на отпад без автомобилите да поминат ниту еден километар.

Само 90 километри откако ја нннапуштиле фабриката во Јужна Каролина, возот кој ги превезувал излетал од шините.

Во несреќата се уништени 120 BMW автомобили, но за среќа, нема ниту една човечка жртва. Возот ги превезувал моделите X3, X4, X5 и X6, а целта на патувањето било пристаништето во Чарлстоун откаде што автомобилите би требало да бидат испратени на други пазари.

Оваа несреќа прилично ќе ги чини осигурителните компании, превозникот како и BMW компанијата, но и новите сосптвеници, кои дополнително ќе теба да ги чекаат своите автомобили.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил