Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Ford започнува со тестирање на самовозачки автомобили во Европа
 
Spodeli
07 December 2016, 13:57


Ford започнува со тестирање на самовозачки автомобили во Европа  Ford започнува со тестирање на самовозачки автомобили во Европа
Тестирањето опфаќа препознавање на различни знаци во различни држави...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ford најави дека во текот на следната година ќе започне со тестирање на самовозачки автомобили во Европа.

Главната цел на програмата е да ја тестира и осигура целата функционалност на самовозачкиот систем во текот на преминување од држава во држава, помеѓу кои сообраќајните знаци и сигнализација можат да се разликуваат.

Ford веќе започна со тестирање на самовозачки автомобили во САД, а првиот комерцијален модел со самовозачка технологија без волан и педала се очекува во 2021 година.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил