Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
 
Spodeli
29 November 2016, 16:39


Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител Peugeot 308 R Concept  Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
Новиот француски автомобил би бил главен конкурент на Ford Focus RS...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот шеф на Peugeot најави уште посилен модел од 308 GTi, кој на некој начин би го заменил RCZ R купето.
 
 
Се зборува дека станува збор за Peugeot 308 R. RCZ R купе модел престана да се произведува во 205 година, а во Peugeot веруваат дека со својот компакт можат да стигнат многу подалеку кога се во прашање перформансите.
 
Peugeot 308 R би можел да земе погонски склоп од минатогодишниот концепт 308 R Hybrid, претставен во 2015 година, на шангајскиот саем за автомобили, а се работи за 4-цилиндарски 1.6 литарски мотор кој во комбинација со два електромотори развива 493 коњски сили и 729 Nm вртежен момент.
 
Со овие перформанси, овој модел може лесно да ги надмине Ford Focus RS, Audi RS3 како и Mercedes-AMG A45.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил