Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели
 
Spodeli
28 November 2016, 23:54


Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели   Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели
Проблеми со седиштата и плочата со инструменти...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Еден од најскапите и најлуксузни автомобили на светот, Bentley Bentayga, кој по цена од 250.000 евра во продажба е пуштен во почетокот на оваа година, официјално е повлечен.
 
Станува збор за неколку модлеи кои се испорачани во САД, а причината за нивното повлекување е пропуст при прицврстувањето на плочите со инструментите, како и седиштата.
 
Паралелно со пропустот, овие елементи можат да се одвојат од базата, што може да резултира со сериозни последици во случај на сообраќајка несреќа.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил