Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?
 
Spodeli
28 November 2016, 23:39


Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?   Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?
Корисниците купуваат брзи автомобили за да ги возат, а не да бидат возени......
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во ера кога многу произведувачи претставуваат самовозечки автомобили со различни можности, истото прашање им се поставува и на производителите на брзите и спортски автомобили.
 
 
Шефот на Porsche, Оливер Блум, изјави дека компанијата засега не размислува заз самовзчка технологија бидејќи купувачите нивните производи ги купуваат за да ги возат, а не да бидат возени.
 
Меѓутоа, ја негира можноста дека некои сегменти од автономниот систем би можеле да бидат вградени во новите генерации на Porsche моделите.
 
Пример е системот за самостојно паркирање, кое на сопствениците им овозможува да го остават своето возило пред посакуваната дестинација, а тоа потоа само да се паркира. Тоа дури и на загрижените сопственици на овие брзи автомобили добро и прифатливо би им звучело.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил