Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Hyundai до 2018 година претставува два нови кросовери
 
Spodeli
27 November 2016, 17:32


Hyundai до 2018 година претставува два нови кросовери   Hyundai до 2018 година претставува два нови кросовери
Станува збор за кросовери од А и Б сегментот, а Santa Fe и Tucson ќе имаат поголеми димензии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новите кросовери никнуваат како печурки после дожд. Доколку продолжи овој тренд, класичните автомобили ќе заминат во историјата.
 
 
Поради зголемената побарувачка за СУВ модели, Корејците најавија дека до 2018 година ќе претстават уште два помали кросовери од А и Б сегментот. До 2020 година, се планираат и поголеми СУВ модели.
 
Santa Fe ќе имаат поголеми димензии, а ќе можат да примат и до осум патници. Веројатно ќе добијат и ново име. Димензиите ќе ги зголеми и Tucson, за да не биде сличен на двата нови СУВ модели.
 
Исто така, Hyundai до 2018 година ќе претстави и електричен кросовер со автономија од 350 километри.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил