Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Произведен последниот Volkswagen CC
 
Spodeli
27 November 2016, 17:17


Произведен последниот Volkswagen CC Volkswagen CC  Произведен последниот Volkswagen CC
Наследникот пристигнува во 2017 година, а најсилната верзија ќе располага со 380 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

После десет години на пазарот, произведен е последниот модел Volkswagen CC.
 
 
Кога пристигна на пазарот во 2007 година, најавен е како спортски седан, а според изгледот, моделот е навистина атрактивен, но исто така располага и со одлични перформанси.
 
Токму поради тоа, продажните резултати беа навистина над очекувањата, поготово за пазарот во САД, каде што од овој модел се очекуваше навистина многу.
 
Големите недостатоци на моделот, би требало да бидат исправени со следниот модел кој на пазарот ќе се појави следната година, а кој би требало да биде изграден на MQB платформа.
 
Се очекува понуда на нови мотори, вклучувајќи и хибридна верзија со 215 коњски сили која се испорачува со Passat GTE, но и верзија со 380 коњски сили која дебитираше во моделот Sport Coupe Concept GTE.
 

Volkswagen CC
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил