Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Citroen објавува војна на Mercedes, BMW и Audi
 
Spodeli
22 July 2010, 18:17


Citroen објавува војна на Mercedes, BMW и Audi  Citroen објавува војна на Mercedes, BMW и Audi
Премиум линијата што Citroen ja планира, според французите би требало да им ги расипе сметките на премиум германската тројка!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Впрочем, со неколкуте концепти последниве две години, Citroen покажа дека знае да направи автомобили кои пленат многу погледи. Лансирањето на DS3 го потврди тоа – малечкиот е и тоа како успешен на пазарот.Како знаменосец на премиум моделите ќе биде лансиран моделот Metropolis, кој беше претставен на саемот во Шангај минатата година, каде беше главен хит. Според зборовите на главниот дизајнер Жан Пјер Плуе, ако Mercedes, BMW и Audi можат да лансираат мали автомобили, зошто Citroen успешно не би влегол во високата класа? Моделот Metropolis, ќе биде најдоброто што Citroen ќе може да го понуди, а би требало да го носи името DS9.Сепак, Citroen нема да застане тука. Се очекува лансирање и на спортско купе, кое треба да влече корени од концептот Survolt, a ќе биде погонувано од два електрични мотори, кои развиваат 300 КС, доволни за забрзување до стотка за 5 секунди, односно максимална брзина од 250 km/h. Концептот Survolt имаше и успешно огнено крштевање на тркачка патека, пред трката 24 часа Ле Ман.Ако им се верува на најавите од Citroen, светлото на денот треба да го здогледа и концептот GT by Citroen, кој е една од главните ѕвезди на секој саем каде ќе се појави.

Освен DS3 кој веќе се појави на пазарот, CItroen пофготвува и во финална фаза е и на премиум моделите од класите на C4 и C5, кои секако ќе ги нозат ознаките DS4 и DS5.

Стари коментари
zboruvam za nova ne za polovna za polovni od 1500 evra i baba ke kupi i kako sto napisal Francuz : ne vojna mamiceto ke im go rasplacat"
Напишан од ratkapna  пред  околу 127 месеци
po ZDRAV do tebe od mene MERCEDESU i stajsi go vo garaza oti ke ti korodira MERZDOTO a Jovo isto taka moze da si go stavi privrzokot od Citroen na volanot i koga ke slusa ANTENA 5 radio da zamisluva deka vozi Citroen P>S> nemam nisto protiv bmw audi ili mercedes da i jas sakam da imam od ovie brendovi kola ali imam protiv ISKOMPLEKSIRANITE so imaat vakvi koli i ne znaat da uzivaat vo niv a samo umeat da navreduvaat oti drugite nemaat pari da si kupat takva kola
Напишан од ratkapna  пред  околу 127 месеци
prodolzenie.. staven akcen na udobnost a za sport bmw e podobro nema sto no ne e nevozmozno da se napravi kola sto ke im parira na ovie tri brenda a za Mercedes so veli deka jas sum iskompleksiran za da imam mercedes i oti nemam skrsen denar i vozam francuska kola pa kako togas pred 10 godini xsarata ja plativ 28 iljadi marki ili 14 iljadi evra denes so tie pari audi a6 se kupuva i sto ako kupev mercedes poloven za istite pari"" vozam mercedes a nemam garaza i sedam vo stance dva na dva "" ova e
Напишан од ratkapna  пред  околу 127 месеци
za informacija za Jovo i Mercedes ima Citroen i od 20 i od 50 iljadi evra i doprva ke gi ima uste kako prvo da Citroen vo momentov e zad BMW, AUDI i MERCEDS i toa e jasno i zatoa vo Citroen odlucile da napravat avtomobil koj ke im parira i vo toa nema nisto loso vprocem Citroen e ime vo avtomobilizmot i so inovacii koi denes se usovrsuvani od bmw mercedes audi a C6 mozete da ja poglednete na you tube na fifth gear emisija za koli so bmw 5 za komforna voznja C6 e podobra i namerno e staven akcen
Напишан од ratkapna  пред  околу 127 месеци
Kina stana brend, na pat e da stane vtora najsilna ekonomska drzava. A vie shto mislite deka oti vozite mercedesi pa ste neshto povekje od ovie drugive shto ne vozat mercedes, samo lechite kompleksi so kolite. Vistina e deka kade kade germanskite koli se imaat pokazano podobro otkolku drugite, ama ne znachi toa deka drugite firmi treba da zaprat so proizvodstvo i razvoj...
Напишан од Kina  пред  околу 127 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 11
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил