Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили
 
Spodeli
20 November 2016, 18:58


Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили   Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили
Првиот СУВ модел на Alfa на купувачите ќе им биде достапен во средината на 2017 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Alfa Romeo во Лос Анџелес го претстави моделот Stelvio, првиот СУВ модел во историјата на компанијата. 
 
 
Сличноста со седанот Giluia е очигледна, но на некои начин го очекувавме самото тоа. Всушност, тоа не е негативна точка, имајќи ја во предвид приврзаноста на љубителите на овој автомобилски бренд кон тој автомобил.
 
 
Alfa Romeo во Лос Анџелес пристигна со QV верзија, а тоа значи дека под хаубата се наоѓа 2.9 V6 twin-turbo мотор, кој во Giulia развива 505 коњски сили. Stelvio QV моделот од 0 до 100 километри на час, забрзува за само 3,9 секунди, додека максималната брзина на овој модел изнесува 284 километри на час.
 
 
Во понудата ќе биде и стандардна верзија, но и Ti верзија. Двете ќе имаат и 4-цилиндарски 2.0 литарски мотор со моќност од 280 коњски сили, а максималната брзина кај овие модели ќе изнесува 231 километар на час. Како и во случајот на QV верзијата, 2.0 литарскиот мотор ќе биде опремен со 8-степенски автоматски менувач и погон на сите четири тркала.
 
 
И визуелниот идентитет и внатрешноста се превземени од Giulia. Alfa Romeo Stelvio во продажните салони пристигнува во среидната на 2017 година.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил