Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година
 
Spodeli
20 November 2016, 02:55


Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година   Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година
Инвестиција од 3,5 милијарди евра и вработување на 20.000 луѓе...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
По претставувањето на новиот концепт I-Pace, како и СУВ моделот Discovery, Jaguar Land Rover објави дека во следните години настојува половина од своите автомобили да бидат електфицирани.
 
Токму во тој смер, оваа компанија ќе направи и огромна инвестиција, со што се одобрени дури 3,5 милијарди евра за развој, а во својот истражувачки центар за исполнување на својата цел ќе бидат дополнително вработени уште 20.000 луѓе.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил