Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > McLaren F1 добива наследник
 
Spodeli
20 November 2016, 02:50


McLaren F1 добива наследник McLaren F1 *  McLaren F1 добива наследник
Суперавтомобилот ќе има три седишта со возачко на средишната позиција...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Од McLaren потврдија дека моделот F1, кој се произведуваше од 1992 до 1999 година, наскоро ќе добие наследник.
 
Британците веќе започнаа со работа на суперавтомобилот со три седишта, а возачот ќе ја добие средишната позиција. 
 
Новиот F1 во McLaren го најавуваат како првиот светски Hyper-GT автомобил, имајќи во предвид дека ќе биде идеален за долги патување, додека паралелно ќе може да ги задржи високите перформанси.
 
Производствената серија на овој автомобил ќе биде лимитирана, а ќе се произведат само 106 примероци. И да, сите примероци се веќе распродадени. Првите испораки на овој автомобил ќе започнат во втората половина на 2018 година.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил