Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили
 
Spodeli
20 November 2016, 02:45


Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили   Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили
Проблем со контролорот за воздушни перничиња...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Паралелно со проблемите на системот за воздушни перничиња, BMW објави глобално повлекување на 34.000 автомобили продадени ширум светот.
 
Станува збор за модели од Серија 7, Серија 5 GT и Rolls-Royce Ghost, кои се произведени помеѓу 2011 и 2012 година.
 
Се работи за софтверска грешка која може погрешно да ги интерпретира добиените податоци во случај на судир, што може да резултира со неотварање на воздушните перничиња. При повлекувањето на сите автомобили, ќе биде заменет спорниот уред, чиј процес на промена трае само три часа.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил