Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Seat Leon Cupra ни пристигнува со поголема моќност и погон на сите тркала
 
Spodeli
20 November 2016, 02:03


Seat Leon Cupra ни пристигнува со поголема моќност и погон на сите тркала Seat Leon Cupra R  Seat Leon Cupra ни пристигнува со поголема моќност и погон на сите тркала
Наскоро на сообраќајниците пристигнува шпанскиот “Golf R”...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Доколку судиме според концептот на на Seat, на моделот Cross Sport, редизајнираниот Leon Cupra би требало да произведува 300 коњски сили и 380 Nm вртежен момент, што означува дека во ST верзијата, таа моќност би се пренесувала на сите четири тркала.
 
Благодарение на 2,0 литарскиот турбобензински мотор, од 0 до 100 километри на час овој автомобил забрзува за 4,9 секунди, додека максималната брзина на овој автомобил е 250 километри на час.
 
Останатите промени кај овој автомобил вклучуваат нови LED светла, како и освежени детали во внатрешноста и надворешноста на автомобилот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил