Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија
 
Spodeli
20 November 2016, 01:57


Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија   Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија
Во Граз, најверојатно ќе се составуваат и Land Rover Discovery од петата генерација...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Jaguar Land Rover минатата година потпиша договор со Magnom Store за производство на двата идни модели на компанијата.
 
Првата принова ќе биде електричниот кросовер на Jaguar, наречен I-Pace, кој ќе се составува во фабриката во Граз, а ќе развива 400 коњски сили и 700 Nm вртежен момент со автономија од 354 километри.
 
Другиот модел, JLR веројатно ќе биде Land Rover Discovery од петата генерација.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил