Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > VW отпуша 30.000 работници за да се спаси
 
Spodeli
20 November 2016, 01:49


VW отпуша 30.000 работници за да се спаси  VW отпуша 30.000 работници за да се спаси
Германскиот автомобилски производител сака да заштеди 3,7 милијарди евра годишно...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Аферата “dieselgate” тешко го погоди Volkswagen, а за да ја надокнати загубата, шефовите ќе ја намалат работната сила.

Ќе отпуштат 30.000 работници ширум светот со образложение дека тоа е единствениот начин за да се спаси компанијата.

Германците до 2020 година, сакаат да заштедат 3,7 милијарди евра, а тие пари би се вложиле во развој на електрични и автономни автомобили. Во тој процес во идните неколку години би можеле да се отворат околу 9.000 нови работни места.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил