Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари
 
Spodeli
15 November 2016, 00:17


LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари Ferrari LaFerrari *  LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари
Хибридниот суперавтомобил од Маранело кога беше произведен чинеше нешто помалку од два милиони долари...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Купувањето на Ferrari е навистина одлична инвестиција. Освен што можете да се возите во ремек-дело и икона на автомобилската индустрија, воедно можете да заработите и милиони, доколку одлучите да го продадете вашиот автомобил после само неколку години.
 
 
Хибридниот суперавтомобил Ferrari LaFerrari беше претставен во 2012 година, серијата беше ограничена на 499 примероци, а секој чинеше нешто помалку од два милиони долари. Во последните две години, некои сопственици ги продадоа своите автомобили, а еден од нив доби дури пет милиони долари.
 
Меѓутоа, има и такви кои веруваат дека можат да добијат и повеќе. Моментално на интернет страницата mobile.de се понуди LaFerrari за 11 милиони долари. За самиот суперавтомобил нема премногу информации, освен дека сопственикот со него поминал само 1700 километри.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил