Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили
 
Spodeli
14 November 2016, 00:43


Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили   Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили
Сите модели на Ferrari од 2019 година стануваат хибриди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шефот Сергио Марчионе сака да ја зголеми продажбата на 10.000 автомобили годишно.
 
 
Лука ди Монтеземоло, порнешниот шеф на Ferrari, кој ја спаси компанијата од банкрот, ја ценеше ексклузивноста. Токму поради тоа никогаш не сакал годишно да продава повеќе од 7000 Ferrari автомобили.
 
Новиот шеф Сергио Марчионе има други планови, заработка и само заработка. Ја зголеми годишната испорака на Ferrari модели на 8.000, а до 2025 година сака да продава по 10.000 Ferrari годишно.
 
За да ја достигне таа цел Марчионе во сите модели на Ferrari до 2019 година, ќе вградува хибридни елементи. На тој начин автомобилот ќе ги исполнува еколошките прописи и ќе и се отворат нови врати на компанијата за продажба на повеќе автомобили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил